Susisiekite su mumis: + 370 618 49 635 info@imsp.lt
lt en ru

Elektroninės PVM sąskaitos faktūros: reikalavimai ir galimybės

Išmaniosios technologijos ir pažangūs sprendimai neaplenkia nė vienos srities. Ne išimtis ir apskaitos paslaugos. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia elektroninių PVM sąskaitų faktūrų išrašymo ir pateikimo galimybė, tad trumpai apie tai, kokius reikalavimus turi atitikti šie dokumentai.

Kas yra elektroninė PVM sąskaita faktūra

Elektroninė PVM sąskaita faktūra – tai skaitmeniniu būdu pateikiamas dokumentas, kuris gali būti sukurtas ar nuskenuotas išmaniosiomis technologijomis. Elektroninės PVM sąskaitos faktūros turi atitikti tuos pačius reikalavimus, kaip ir standartiniai šios rūšies dokumentai: turi būti autentiškos (prekių pardavėjas ar paslaugų teikėjas privalo užtikrinti, kad pagal pateiktą elektroninę PVM sąskaitą faktūrą galima nustatyti, kas išrašė dokumentą), vientisos (dokumento turinys turi atitikti PVM sąskaitoms faktūroms keliamus reikalavimus pagal šių dokumentų rengimo įstatymą) ir įskaitomos (elektroninę PVM sąskaitą faktūrą pateikiantis asmuo privalo užtikrinti, kad dokumentas bus aiškiai įskaitomas tiek ekrane, tiek jį atspausdinus). Elektroninės PVM sąskaitos faktūros privalo būti įtraukiamos į paslaugos teikėjo ar prekių tiekėjo sąskaitų faktūrų registrą. Tinkamą, reikalavimus atitinkantį elektroninių PVM sąskaitų faktūrų rengimą ir pateikimą nesudėtingai galima užtikrinti, jei apskaitos paslaugos pardavėjui ar paslaugų teikėjui teikiamos profesionalų.

Elektroninių PVM sąskaitų faktūrų galimybės

Elektroninės PVM sąskaitos faktūros ir dalies supaprastina teikiamas apskaitos paslaugas, nes dokumentai gali būti rengiami ir teikiami greičiau, nei ruošiant popierinį variantą. Sudarant paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutartis, numatoma galimybė įtraukti punktą, kad PVM sąskaitos faktūros visada bus pateikiamos tik elektroniniu būdu. Tai ne tik greitas, bet ir patogus būdas, nes reikalui esant elektroninę PVM sąskaitą faktūrą bet kada galima atsispausdinti (tačiau tai nėra būtina; svarbiausia saugoti elektroninę pateikto dokumento versiją). Šis būdas ypač naudingas, jei apskaitos paslaugos yra teikiamos buhalterinės įmonės – tuomet dokumentų perdavimas vyksta dar greičiau ir sklandžiau.

Reikalavimai ir išimtys

Pateikti elektroninę PVM sąskaitą faktūrą prekių ar paslaugų pirkėjui galima tik tuo atveju, kai jis sutinka, kad dokumentas jam bus pristatytas tokiu būdu. Visi elektroniniai dokumentai turi būti pateikiami laiku, nes tik tokiu būdu pavyks užtikrinti, kad apskaitos paslaugos teikiamos kokybiškai.
Elektronine PVM sąskaita faktūra nelaikomi tie dokumentai, kurie gauti faksu (popieriniai jų variantai).

Susisiekite su mumis

Prašome palikite savo kontaktus ir artimiausiu laiku susisieksime.

Telefonas + 370 618 49 635
El.paštas info@imsp.lt
Adresas Pelesos g. 1, Vilnius

Imsp.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su imsp.lt slapukų politika.

Sutinku